Chytré hodinky

Ještě donedávna nám hodinky sloužily k určování času a data. Některé měly navíc funkci stopek, ale tím to tak končilo. S chytrými hodinkami se nám otevírá úplně nový svět a v našem nezávislém testu bychom vám jej rádi přiblížili.

Běžně dostupné chytré hodinky dnes umí pokročilé funkce jako přístup k internetu, čtení zpráv, GPS navigace a nebo třeba monitorování zdravotních funkcí. Vlastnosti se samožřejmě liší model od modelu a to samé platí i pro vzhled. Zatímco nekteré chytré hodinky se netají svým odklonem od klasických chronometrů, jiné zase fingovaně maskují své pokročilé možnosti za klasický ciferník zobrazený na digitalním displeji. Jedno však víme jistě - ani za jeden typ se nebudete muset stydět. Téměř všechny hodinky v našem testu nás překvapily svým atraktivním vzhledem a využitím jako modní doplněk.

Před výběrem hodinek je dobré si ujasnit, na co je chcete používat. Nabídka na trhu je totiž velice široká, ale v základu můžeme chytré hodinky neboli smart watches rozdělit na dvě skupiny—sportovní a klasické.

 • Sportovní hodinky poznáte nejen podle designu, ale hlavně podle dostupných funkcí. Typicky nabídnou možnosti jako GPS trekování (oceníte hlavně při běhání), voděodolnost, měření tepu, množství spálených kalorií a více. 
 • Klasické hodinky jsou spíše zaměřeny na váš běžný a pracovní život. Pomohou vám s upomínkami, komunikací (emaily a jiné zprávy) nebo přístupem k internetu.

Pokud zvažujete koupi chytrých hodinek, jste na správném místě. Podívejte se na náš přehled TOP 7 nejlepších smartwatch, sestavený experty na elektroniku.

Přehled TOP 7 nejlepších chytrých hodinek

Pořadí
Název a hodnocení
Fotografie
Klady
Zápory
Cena
1
Xiaomi Amazfit Bip
1.28 palce, GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, Akcelerometr

Nízká cena

Dlouhá výdrž baterie

Velmi kvalitní display

Nízká hmotnost a pohodlnost

Občas nepřesné snímání tepové frekvence

V době testu neuměly česky

Místy neintuitivní ovládání

2
Apple Watch Series 3
8 GB, 1.65 palce, 18 hod, GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence

Atraktivní design

Intuitivní ovládání

Dobře čitelný display

Množství funkcí

Výdrž baterie

Vyšší cena

3
Samsung Gear S3 Frontier
1 GHz, 4 GB, 1.3 palce, 96 hod, GPS, GLONASS

Design a kvalita zpracování

Vhodné pro sport

Intuitivní a svižné ovládání

Velký počet funkcí

Nižší výdrž baterie

Občas problémy s párováním

4
Xiaomi Amazfit 2 Stratos
1.2 GHz, 4 GB, 1.34 palce, GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence

Atraktivní design

Vhodné pro sporty

Množství dostupných funkcí

Poměr cena výkon

Nižší výdrž baterie

Ne vždy přesné měření kroků a tepu

Občas nepřesná GPS

5
Xiaomi Huami Amazfit
1.2 GHz, 4 GB, 1.34 palce, GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence

Poměr cena výkon

Zajímavý vzhled

Možnost hudby přímo v hodinkách

Množství funkcí

Výdrž baterie

Občas chybný výškoměr

V době testu neuměly česky

6
Garmin vívoActive 3
1.2 palce, 13 hod, GPS, GLONASS, Snímač tepové frekvence, Akcelerometr

Zaměření na sport

Přehledné ovládání

Hezký design

Méně přehledná aplikace

Absence offline hudby

7
TCL MOVETIME Smartwatch
1.39 palce, Snímač tepové frekvence, Akcelerometr

Jednoduché ovládání

Nízká hmotnost, pohodlnost

Podporují iOS

Malá výdrž baterie

Menší počet funkcí

Občas neintuitivní chování

Podrobný přehled

Pokud se rozhodujete o koupi chytrých hodinek, nezapomeňte zohlednit všechna pro a proti. Zde vám nabízíme několik tipů, na co byste se měli zaměřit.

Cena

Cena je individuální a každý bude vědět nejlépe, kolik je ochoten za chytré hodinky utratit. Obecně platí, že cena je úměrná kvalitě. V našem testu se nám ovšem podařilo odhalit pár kousků, které jsou velmi dobře zpracovány a cenově nás příjemně překvapily. Více v našem testu.

Kompatibilita s telefonem a operačním systémem

Doporučujeme kupovat chytré hodinky se stejným systémem, jako je váš mobilní telefon. V praxi to tedy znamená buď Apple nebo Android. Některé smart watch s Android vám budou spolupracovat i s telefony od Apple, naopak už to ovšem většinou neplatí. Většina hodinek komunikuje s telefonem pomocí Bluetooth. Ten má však ve výbavě drtivá většina dnešních telefonů a není se ted čeho bát.

Výdrž baterie

Pokud jste zvyklí měnit baterii v hodinkách jednou za pět let, u chytrých hodinek si budete muset zvyknout na mnohem kratší intervaly. Vzhledem k velikosti hodinek a jejich energetické spotřebě očekávejte, že baterii budete dobíjet v horizontu několika dnů až týdnů (podle frekvence užívání). Klíčové je:

 • jak často budete mít rozsvícený displej
 • kolik notifikací si necháte za den zobrazit
 • jestli přes hodinky voláte
 • použijete integrovanou GPS (např. při běhání)

Nabíjení probíhá podobně, jako u mobilního telefonu, tedy přes USB kabel.

Výbava a funkce

Zkuste se zamyslet nad tím, k čemu chcete chytré hodinky používat. Nejčastější způsob použití bývá:

 • kalendář a notifikace
 • upozornění na hovory a SMS
 • notifikace aplikací
 • telefonní hovory
 • navigace
 • přehrávání hudby
 • měření srdečního tepu
 • samostatné fungování bez mobilu (není samozřejmost pro všechny smart watch)

Odolnost

Pokud chcete používat chytré hodinky při sportu, je dobré se podívat po některých odolnějších modelech. Odolnost se většinou označuje pomocí stupnice IP. Obecně platí, že čím větší číslice po IP následuje, tím odolnější zařízení je. Zatímco tedy IP 0x znamené výrobek bez jakékoliv ochrany, IP6x (nejvyšší stupeň) je voděodolný a má ochranu proti vniknutí prachu.

Chytré a maximálně pohodlné hodinky Amazfit Bip se stanou tím nejlepším partnerem na cestě za sportovními výkony. Disponují škálou funkcí a na jedno nabití vydrží až 45 dní.

Ukažte světu svůj vytříbený vkus a skvělou kondici! Voděodolné chytré hodinky s GPS a výškoměrem budou vaším osobním asistentem a trenérem, se kterým zvládnete každou překážku.

Samsung Gear S3 jsou inspirovány tradičními hodinkami a uměním hodinářských mistrů, přičemž v sobě spojují nadčasový design s nejmodernějšími mobilními technologiemi.

Elegantní chytré hodinky s minimalistickým designem, které se skvěle hodí jak pro sport, tak pro obchodní jednání. Zaujmou měřením využitelnosti kyslíku, GPS či místem pro hudbu.

Sportujte s chytrým pomocníkem na svém zápěstí. Hodinky od značky Xiaomi vám přesně změří tepovou frekvenci a díky Bluetooth připojení si s nimi pustíte svou oblíbenou hudbu.

Malé sportovní hodinky, které jsou lehké a umí celý den měřit tep, mají dotykovou obrazovku a jedno klasické tlačítko. Umožňují využívat tréninkový deník Garmin a jsou vodotěsné.

Chytré hodinky TCL MOVETIME Smartwatch ve speciální edici pro každodenní život. Dotykový 1,39" AMOLED displej, rozlišení 400 x 400. WiFi, baterie s kapacitou 350 mAh.