iRobot Roomba 605

Hodnocení:
(90%)
Klady:

Vysaje kvalitně i koberce

Nízká hlučnost

Příznivá cena

Atraktivní design

Zápory:

Horší čištění kartáčů

Nelze naplánovat dobu vysávání

Nemá madlo na přenášení

Popis:

Už vás také nebaví neustálé vysávání klasickým vysavačem? Máte problémy se zády a jednoduše je pro vás tahle činnost utrpením? Nebo chcete místo úklidu strávit více času se svými milovanými? Pokud se tyto důvody týkají i vás, nebo prostě máte jakýkoliv jiný argument, bude pro vás tou pravou volbou robotický vysavač iRobot Roomba 605 v černo-bílém provedení.

Podrobný popis

Čistý domov bez námahy!

Už vás také nebaví neustálé vysávání klasickým vysavačem? Máte problémy se zády a jednoduše je pro vás tahle činnost utrpením? Nebo chcete místo úklidu strávit více času se svými milovanými? Pokud se tyto důvody týkají i vás, nebo prostě máte jakýkoliv jiný argument, bude pro vás tou pravou volbou robotický vysavač iRobot Roomba 605 v černo-bílém provedení.

Navigace jako v automobilu

Stejně jako automobily, tak i některé robotické vysavače jsou v dnešní době vybaveny navigací. Patří k nim i tento robotický vysavač iRobot Roomba 605 se systémem úklidu a navigace iAdapt. Systém iAdapt monitoruje za pomocí desítek senzorů prostor v pokoji až 67x za sekundu. Navíc díky 40 předdefinovatelným pohybům inteligentně reaguje na tvar a velikost daného prostoru. Navigace stejně jako řidiče v automobilu navádí na to správné místo. Robot navštíví v průběhu úklidu každé místo 4x a tím zajistí dokonalý úklid každé místnosti. Robot zvládne trasu celým prostorem napříč, podél stěn, kolem nábytku a pod ním.

Malý kulatý pomocník se nezalekne ničeho

Nepřekonatelnou čistotu zajistí robotický vysavač iRobot Roomba 605 s pomocí vysoce funkčního třístupňového čistícího systému. Díky tomu se dostane téměř na jakékoliv místo. Prvním systémem je rotující boční kartáček se systémem Wall Follow, který má na svědomí úklid těžce dostupných míst kolem nábytku, podél stěn a poradí si i s rohy místnosti. Druhý systém dvou proti sobě rotujících kartáčů, které jsou umístěny v čistící hlavě robota, velmi efektivně sbírají prach a velké nečistoty z podlahy. Pokud máte doma tvrdé podlahy, tak kartáče ženou nečistoty přímo do sběrného koše. Při úklidu koberců dochází nejdříve k vykartáčování vláken koberců štětinovým kartáčem, aby se nečistoty dostaly na povrch koberce, a ve druhém kroku je gumový kartáč nažene do sběrného koše. A třetím nezbytným systémem je sací motor, který má na starosti jemný prach. Součástí přístroje je filtr AeroVac, který zajišťuje filtraci vzduchu.

Robot, který nemá strach ani ze schodů

Robotický vysavač iRobot Roomba 605 je opatřen na spodní části senzory, které bezpečně rozpoznají volný prostor pod robotem, a tak se nemusíte obávat pádu vysavače ze schodů. Pokud vyhodnotí nebezpečnou situaci, zastaví a hezky se otočí a pokračuje ve své práci.

Plně nahradí smeták a lopatku

Úžasný program SPOT vám pomůže při vaší nešikovnost. Omylem se vám vysypala mouka nebo cukr na podlahu? A nemáte zrovna možnost zaobírat se zametáním? Stačí ručně aktivovat program SPOT, který slouží k úklidu prostoru o průměru 1 m2. Jednoduše a efektivně vysaje všechna zrníčka a podlaha bude opět zářit jako předtím.

Překážky nejsou pro robotický vysavač žádný problém

S robotickým vysavačem iRobot Roomba 605 nemusíte mít strach, že vám robot neustálým narážením poničí nábytek. Je vybaven nárazníkem se zpomaleným dotykem, a proto je váš nábytek v naprostém bezpečí. Infračervené paprsky nejprve překážku zaregistrují, zpomalí před ní a lehce se překážky dotkne. Rozezná i zdánlivé překážky, jakou jsou závěsy, záclony a přehozy a tak pro něj není problémem, vysát i pod postelí nebo pod okny. Dokáže hravě přejet prahy a přechodové lišty a jiné nerovnosti až do výšky 2 cm.

Nastavte robotickému vysavači neviditelnou překážku

Pokud máte například doma psa či kočku a na zemi jsou pro ně připraveny misky s krmením, není nutné je zvedat. Vysavač iRobot Roomba 605 je natolik inteligentní, že mu stačí vymezit prostor pomocí virtuální zdi nebo funkci Halo. Ta mu vytvoří neviditelnou překážku nebo vytvoří ochranné pole, kterou robot jednoduše objede. Využijete ji např. u zdí, kde vede spousta kabelů.

Funkce, které zpříjemní vysávání

Robotický vysavač je vybaven funkcí ANTITANGLE proti zamotání a zaseknutí do kabelů či do třásní od koberců. Robot je natolik chytrý, že když ucítí jakýkoliv odpor, otočí rotaci a tím se z jakékoliv překážky uvolní a může pokračovat v dalším úklidu. S pomocí akustických senzorů dokáže robotický vysavač iRobot Roomba 605 rozpoznat silně znečištěná místa a následně jim věnuje zvýšenou péči. Součástí robota je i jeho nabíjecí stanice s integrovaným adaptérem, která slouží k dobití energie pro další úklid. Z tohoto místa odpočinku vyráží po stisknutí tlačítka Clean do pracovního procesu. Jakmile celou domácnost s precizností vyčistí, vrací se automaticky do nabíjecí stanice, kde vyčká na příští pokyn k uklízení podlahy.

Nejste si jisti, zda je pro vás ten pravý?

Robotický vysavač iRobot Roomba 605 se ideálně hodí pro domácnosti s podlahovou plochou do 90 m2. Hlučnost výrobku je 60 dB. Vysokokapacitní baterie XLife s 2x delší životností má výdrž až 3 hodiny, takže pro něj není problém zvládnout 90 m2 na jeden zátah. Doba nabíjení činí 3 hodiny a poté je robot znovu připraven k dalšímu boji s nečistotami. S kompaktním rozměrem 33 x 9,2 cm se dostane pod většinu nábytku, postelí a schová se téměř kamkoliv. Zbaví nečistot a prachu jakýkoliv povrch s adaptivní čistící hlavou 2 generace. Ať už máte doma plovoucí podlahu, parkety, dlažbu, lino nebo koberce. Velkokapacitní sběrný koš AeroVac bude ideální v domácnost se zvířaty. Snadno zachytí pomocí filtru z mikrovláken i ty nejjemnější prachové částice.