Robotické vysavače

Robotický vysavač je neocenitelný pomocník v domácnosti. Nechte jej dělat vaši práci zatímco vy se můžete věnovat něčemu zábavnějšímu. Podívejte se v našem srovnání, který výrobek je pro vás ten pravý. Vybrali jsme pouze ty nejlepší robotické vysavače na trhu, s žádným tedy rozhodně neprohloupíte. Pečlivě však zvažte všechny důležité kritéria, jako jsou cena, hlučnost, nutnost měnit sáčky, výdrž baterie nebo zda od vysavače očekáváte, že bude umět také vytírat. Sami rozhodně můžeme říct, že po vyzkoušení již nic jiného než robotický vysavač doma nechceme. Pro detailnější návod podle čeho vybírat se můžete také podívat na náš článek jak vybrat robotický vysavač.

Přehled TOP 7 nejlepších robotických vysavačů

Pořadí
Název a hodnocení
Fotografie
Klady
Zápory
Cena
1
Xiaomi Roborock Sweep One S50
velký výkon, velká výdrž, 55 W, 72 dB

Atraktivní vzhled

Vysoká účinnost

Vysává i vytírá

Mobilní aplikace pro ovládání

Možnosti nastavení

Vytírání je jen pro drobné nečistoty

Občas neintuitivní ovládání

Zatím neumí česky

2
TESLA RoboStar T30
robotické, suché. mokré, bezsáčkové, 20 W, 65 dB, vhodné pro alergiky

Příznivá cena

Vysává i vytírá

Vysoká účinnost

Atraktivní vzhled

Objem nádoby na prach 0,3 l

Náhodný pohyb a občas zabloudí

Průměrná hlučnost

3
iRobot Roomba 866
robotické, suché, 58 dB, 33 W, Vhodné pro alergiky

Vysoká účinnost

Nízká hlučnost

Výborná orientace v prostoru

Atraktivní vzhled

Ne vždy si poradí s překážkami vyššími než 1 cm

Horší účinnost na kobercích s dlouhým vláknem

4
TESLA Robostar T80 Pro
robotické, mokré, bezsáčkové, 22 W, 55 dB, 22 W

Velice tichý

Velmi dobrá orientace v prostoru

Jednoduché čištění

Vysoká účinnost sání

Delší nabíjení

Občas neintuitivní ovládání

5
iRobot Roomba 605
robotické, 60 dB, 33 W

Vysaje kvalitně i koberce

Nízká hlučnost

Příznivá cena

Atraktivní design

Horší čištění kartáčů

Nelze naplánovat dobu vysávání

Nemá madlo na přenášení

6
Robzone Duoro XCLEAN Profi
robotické, suché, mokré, bezsáčkové

Vysává i vytírá

Nízká hlučnost

Vysoká účinnost

Jednoduché ovládání

Dlouhé nabíjení

Vytírání pouze na menší nečistoty

Občas horší orientace v prostoru

7
Sencor SVC 7020
robotické, suché, bezsáčkové, 55 dB, 25 W

Velmi příznivá cena

Nízká hlučnost

Velmi účinný na hladkém povrchu

Poměr cena výkon

Občas horší orientace v prostoru

Dlouhé nabíjení

Nevrací se sám do dokovací stanice

Podrobný přehled

Chcete se dozvědět podrobné informace? Přečtěte si detailní hodnocení jednotlivých výrobků a hned zjistíte, který robotický vysavač je pro vás nejvhodnější.

Největší výhodou je nesporně množství ušetřeného času, který nemusíte trávit vysáváním. Navíc můžete úklidy naplánovat na čas, kdy nejste doma a můžete se spolehnout, že při vašem návratu bude uklizeno.

Na druhou stranu je také nutné počítat s pár omezeními, který sebou robotický vysavač přináší. Dlouho platilo, že robotické vysavače byly vhodné pouze pro hladké podlahy. Výkonnější produkty však zvládnou i koberce s kratšími vlákny okolo 1 - 1,5 cm. Pro koberce s delšími vlákny robotické vysavače nedoporučujeme.

Počítejte také s tím, že vzhledem k malé velikosti robotického vysavače je také limitována velikost nádoby nebo sáčku na smetí. Objem se pohybuje v rozsahu 0,2 - 0,8 litrů a pokud máte domácí mazlíčky, můžete smetí vysypávat i jednou za tři dny. Vzhledem k ušetřenému času však toto nevnímáme jako zásadní problém.

Aby se robotický vysavač dobře orientoval a byl co nejvíce efektivní, doporučujeme také přizpůsobit prostor, kde se bude pohybovat. Projděte si vaše pokoje a popřemýšlejte, zda se vysavač vleze pod všechny vaše skříně nebo pohovky a zda nemáte někde zákoutí a místa, kam by se robotický vysavač nemusel dostat.

Chytrý robotický vysavač druhé generace na čištění koberců a tvrdých podlah s vysokým výkonem a plně automatickým provozem který dokáže i vytírat. Tento chytrý robotický vysavač Xiaomi Robot Vacuum Cleaner 2 může začít s vysáváním a vytíráním vašeho domu ihned, jakmile odejdete do práce.

Už vás nebaví věčný úklid podlahy? Rádi byste svůj čas věnovali činnostem, které máte mnohem raději? Pořiďte si tento robotický vysavač a veškerou dřinu nechte na něm!

Roomba 866 je ideálním pomocníkem do menších i větších bytů či domů, kde vyžadují 100% kvalitu úklidu. Vysokou efektivitu úklidu zajišťuje revoluční čisticí technologie AeroForce. Sací motor doplňují nové gumové kartáče s vodicími drážkami, které účinně sesbírají prach, hrubé i velmi jemné nečistoty ze všech druhů podlah a koberců.

Elegantní robotický vysavač TESLA RoboStar T80 Pro je snadno ovladatelný, vysává i vytírá na mokro a je vybaven pokročilým systém detekce nábytku. Bude vaši domácnost sám uklízet, pohybuje se automaticky po podlaze místnosti a uklízí bez jakékoli pomoci.

Už vás také nebaví neustálé vysávání klasickým vysavačem? Máte problémy se zády a jednoduše je pro vás tahle činnost utrpením? Nebo chcete místo úklidu strávit více času se svými milovanými? Pokud se tyto důvody týkají i vás, nebo prostě máte jakýkoliv jiný argument, bude pro vás tou pravou volbou robotický vysavač iRobot Roomba 605 v černo-bílém provedení.

Duoro XCLEAN Profi Nový univerzální robot vysává - vytírá - vysouší Robzone Duoro XCLEAN Profi je nový robot s extrémně vysokým sacím výkonem, který za Vás udělá hned dvě neoblíbené činnosti najednou. Kromě robotického vysávání nabízí suché mopování a jako jediný i mokré mopování s vysoušením.

Přenechte úklid skutečným odborníkům. Tento robotický vysavač kombinující 3 úklidové programy je tichý, chytrý a nezanechá za sebou ani smítko.