Robzone Duoro XCLEAN Profi

Hodnocení:
(88%)
Klady:

Vysává i vytírá

Nízká hlučnost

Vysoká účinnost

Jednoduché ovládání

Zápory:

Dlouhé nabíjení

Vytírání pouze na menší nečistoty

Občas horší orientace v prostoru

Popis:

Duoro XCLEAN Profi Nový univerzální robot vysává - vytírá - vysouší Robzone Duoro XCLEAN Profi je nový robot s extrémně vysokým sacím výkonem, který za Vás udělá hned dvě neoblíbené činnosti najednou. Kromě robotického vysávání nabízí suché mopování a jako jediný i mokré mopování s vysoušením.

Podrobný popis

Mopování s vysoušením

Duoro XCLEAN Profi jako jediný robotický vysavač využívá unikátní technologii mokrého vytírání podlahy s vysoušením.

Vodní nádrž umístěná na spodní straně vysavače postupně uvolňuje vodu a mokrý mop Aquamax Silver z podlahy rovnoměrně stírá dokonce i naschlé skvrny nečistot. Cílené proudění vzduchu podlahu souběžně s vytíráním vysouší.

Pokud máte dřevěnou nebo laminátovou podlahu, je pomocníkem přímo pro Vás. Okamžité vysoušení umyté podlahy zabraňuje nadměrnému promočení povrchu, které dřevěným a laminátovým podlahám tolik neprospívá. Nečekejte až podlaha po vytírání uschne, s Duorem je připravena k užívání hned.

(Pro suché i mokré mopování je nezbytné vždy použít sací hlavici EASY PET.)

Dva různé mopy zvládnou suché i mokré mopování.

Duoro XCLEAN Profi jde do války s prachem i přischlou špínou. Mikrovláknový mop je vhodný na suché mopování, kdy na sebe váže velké množství každodenního jemného prachu. Unikátní mop Aquamax DUO, který kombinuje dva druhy mikrovlákna, je určený na mokré vytírání a vypořádá dokonce i s přischlými skvrnami! Technologie dvoufázového mopu Aquamax DUO zajišťuje při mokrém vytírání důkladné vyčistění podlahy. Více vlhčená modrá část mopu v první fázi uvolňuje hrubou a přischlou špínu, pomocí šikmo postavených vláken. V druhé fázi zelený mop důkladně přilne k podlaze a vytírá ji dočista.

Pokud chcete podlahu pouze stírat od jemného prachu a ne ji namáčet, můžete použít Mikvláknový mop pro suché a vlhké stírání. Tento mop má speciální strukturu. Jeho vlákna jsou stálou silou přitlačována k podlaze a oddělují jemný elektricky nabitý prach, který přilnul k podlaze a nelze jej vysát.

Mopy jsou výměnné a snadno je vyperete na 30° v pračce.

Výkonný BLDC motor

Robotický vysavač Duoro XCLEAN má instalován ventilátor poháněný moderním elektronicky řízeným BLDC motorem. Má třikrát vyšší výkon než klasické elektrické motory a je tedy základem pro opravdu vysoký sací výkon.

Vysaje až 1 litr nečistot

Průměrná čtyřčlenná rodina vyprodukuje za týden téměř litr prachu a nečistot, které se usazují zejména na podlaze. V rodinách s domácími mazlíčky množství nečistot znatelně narůstá.

Duoro XCLEAN Profi díky technologii Hard-Press systém pod vysokým tlakem nasaje až 1 litr nečistot přímo do sběrného koše. Veškeré drobky, chlupy, vlákna i velmi jemný prach stlačí v koši do pevné prachové kostky, kterou pohodlně bez zbytečného prášení vyklepnete. Sběrný koš je vybaven praktickým kartáčkem pro pohodlné čistění odpadní nádobky a HEPA filtru od prachu.

Dvě vyměnitelné sací hlavice

Na rozdíl od jiných robotických vysavačů, které využívají při vysávání jeden nebo dva hlavní kartáče, nabízí Duoro XCLEAN Profi unikátní sadu dvou volitelných sacích hlavic, které dosahují vynikajících výsledků na suchém i mokrém povrchu. Sací hlavice ACTIVE-BRUSH s rotačním kartáčem je ideální pro úklid koberců nebo hladkých podlah s naschlými nečistotami. Naopak sací hlavice EASY-PET, díky opravdu silnému sání vysavače, dokáže perfektně uklidit hladké povrchy i zvířecí srst. Nečistoty i chuchvalce prachu dopraví přímo do odpadní nádoby bez hrozby namotávání dlouhých vlasů a zvířecích chlupů na kartáč.

Použití sací hlavice EASY-PETje navíc velmi šetrné k dřevěným a laminátovým povrchům, které jsou náchylné k opotřebování rotačními kartáči a ideální pro vytírání.

Dva boční kartáče pro perfektní úklid v rozích

Boční kartáč je určen nejen k vymetání nečistot podél stěn a z rohů, ale zároveň rozšiřuje záběr úklidu. Většina robotů je vybavena jen jedním, Duoro XCLEAN Profi má dva a díky tomu uklidí místnost rychleji a pečlivěji.

Dva boční kartáče účinně zametou nečistoty pod vysavač, kde se o jejich úklid do sběrného koše bezpečně postará výjimečně silný tah vysavače. Na hladkých podlahách navíc dvojice bočních kartáčů zamezuje odhazování lehčích nečistot do stran, takže nepřistanou tam, kde už je uklizeno. Prosté a jednoduché.

Hepa filtr nejen pro alergiky

Věděli jste, že až 90% domácího prachu je tvořeno roztoči a jejich, řekněme, extrementy? Je zdravé jim do cesty postavit HEPA filtr!

HEPA filtr je často uváděn v souvislosti s alergiemi a alergiky. Jemný prach, zvláště ten biologického původu, je zdraví opravdu škodlivý, i když nejste právě alergik. Značná část prachových částic se totiž usazuje v plicních sklípcích natrvalo. Duoro XCLEAN Profi právě díky HEPA filtraci dokáže zachytit i velmi jemný prach, který se již dále nešíří po domácnosti.