Xiaomi Amazfit 2 Stratos

Hodnocení:
(90%)
Klady:

Atraktivní design

Vhodné pro sporty

Množství dostupných funkcí

Poměr cena výkon

Zápory:

Nižší výdrž baterie

Ne vždy přesné měření kroků a tepu

Občas nepřesná GPS

Popis:

Elegantní chytré hodinky s minimalistickým designem, které se skvěle hodí jak pro sport, tak pro obchodní jednání. Zaujmou měřením využitelnosti kyslíku, GPS či místem pro hudbu.

Podrobný popis

Přemýšlíte-li o chytrých hodinkách, ale všechny modely vás dosud odrazovaly svým ryze sportovním designem, dejte šanci modelu Amazfit 2 Stratos, které za svůj vzhled získal prestižní cenu Reddot Design Award 2018. Porotce si získal elegantním minimalistickým vzezřením a kombinací prémiových materiálů, jako je leštěná keramika s uhlíkovými vlákny, tvrzené sklo s jemně zahnutými okraji či pohodlný silikon. To nejlepší však skrývá pod tělem vodotěsným až do tlaku 5 ATM – zabudované senzory určí vaší polohu z GPS satelitů, změří počet ušlých kroků, tepovou frekvenci a v neposlední řadě také tzv. VO2 max, což je důležitý údaj o využitelnosti kyslíku vaším tělem. Podle něj vám hodinky např. poradí, jak zvýšit svoji kondici. Nejen při běhání vás jistě potěší i zabudovaný hudební přehrávač.

Stylová elegance

Kulatý ciferník tvořený jemným displejem čitelným i za jasného dne je spolu s odolným krycím sklem se zahnutými okraji zasazen do pevného keramického těla, které přináší decentní eleganci, odolnost a nízkou váhu. Prémiové materiály a minimalistický design oslovily i porotce prestižní ceny Reddot Design Award 2018.

Do každých podmínek

Kromě pevného zpracování a odolného těla se hodinky pyšní vodotěsností 5 ATM, což v kontrolovaných laboratorních podmínkách představuje bezproblémový ponor do vodního sloupce vysokého neuvěřitelných 50 metrů. V praktickém životě se tak nemusíte obávat sprchování, koupání v moři ani třeba surfování.

Pro dokonalý přehled o vaší aktivitě

Hodinky pomocí inteligentních algoritmů zaznamenají a monitorují celkem 14 různých sportovních aktivit. Nezáleží na tom, jestli při cestě z práce nasadíte rychlejší chůzi, jestli běháte v terénu, plavete v bazénu, lyžujete, hrajete tenis, fotbal nebo např. jezdíte na kole. Jisté je to, že o svém sportovním vyžití budete mít dokonalý přehled.

Analýza využitelnosti kyslíku

Začínajícím i profesionálním běžcům udělá radost analýza tzv. VO2 max, což je ve zkratce řečeno údaj o objemu kyslíku spotřebovaného vaším tělem během jedné minuty. Čím je tato hodnota vyšší, tím více nezbytného kyslíku se dostane do svalů. Hodinky proto mohou sledovat vaši aerobní kondici, a doporučovat úpravu cvičení. Zdůrazní např., které aktivity vám v rozvoji kondice nejvíce pomáhají.

Výdrž i pro ty nejnáročnější sportovce

Přes svoji nízkou váhu a tenký minimalistický design se hodinky chlubí výdrží až 5 dní na jediné nabití. Pokud budete hodinky – spolu se sebou – skutečně namáhat a během nepřetržitého sportování budete mít zapnutou GPS, vydrží až 35 hodin nepřerušené aktivity. Bez starostí z vybití se tak můžete vydat i na 100 kilometrů dlouhý terénní běh.

Dva gigabyty pro vaši hudbu

S hudbou jde všechno lépe a sportování obzvlášť. Proto vás potěší, že přímo do paměti chytrých hodinek Amazfit 2 Stratos můžete uložit až 2 GB své oblíbené hudby a skrze bezdrátová Bluetooth sluchátka poslouchat při chůzi, běhu, jízdě na kole i mnoha dalších aktivitách. Není tedy třeba si s sebou brát těžký mobilní telefon nebo jiné přehrávače.